Madzianowe rozkminy IX

Azul!

***Jako gracz początkujący zastrzegam sobie prawo do pieprzenia farmazonów***

1
.Zdjątko001

Dyscyplina. S3, drugie miejsce ze stratą 7200 do Toimena. Mamy iishanten do Chiitoitsu Dora 3. Mamy też Oya Riichi. Shimocha ma Oya rundę i chrapkę na drugie/pierwsze miejsce. To jego (przed)ostatnia szansa. Baaaardzo nie chcemy się zatem wrypać. Nie warto tu ulegać pokusie i ryzykować. Na chwilę obecną mamy 2 skrajne suji 9p i to powinno wystarczyć do przetrwania.  Aby dostać się do tenpai, musielibyśmy przepychać niebezpieczne Souzu.

2.
Zdjątko004

Odrzucenie 4s daje najszersze uke-ire (20 kamieni – 4-9p). Możemy jednak w tym rozdaniu wygrać mecz. Miesza nam tu Toimen, który wisi na włosku. Bezpośredni Ron na nim musi być za 7700/Mangana aby wygrać Hanchana. W tym wypadku, Ittsuu jest mile widziane. Przy tsumo też się przyda. Riichi, Tsumo, Pinfu, Dora 1 to za mało, choć mamy jeszcze niepewne Ippatsu i Ura Dorę. Stawiałbym na 4s jako parę i Ittsuu.

Przy okazji: dobrze kojarzę, że w przypadku, gdy wygrana ręka może być rozpatrywana na 2 sposoby, bierze się najwyżej punktowaną opcję? Jeśli zostawimy parę 4s, dostaniemy 7p i potem wygramy na 7p, naszym Yaku będzie Pinfu/Ittsuu.
3.
Zdjątko005

Sato Makoto (???) odrzucił tu 3p, co mnie zaskoczyło.

Shimocha – 4p poszło bardzo wcześniem, z ręki. Myślę, że logika była taka: 4p nie wyleciało z kombinacji 44p, 24p, 46p ani 445p. Było więc luźnym kamorem.  Może to oznaczać, że ręka Shimocha już od początku dobrze rokowała i tej strefy Pinzu nie potrzebował.

3p to pół-suji przeciwko Toimenowi. Pozwala też zachować iishanten do Pinfu, Ippeiko Dora 1. Wygrana żadnego z przeciwników nie jest mile widziana, więc Riichi kontra by się przydała.

Dobrze rozumuję? Być może zwyczajnie poszedł w kanzen shinko, bez nadmiernego rozkminiania?

Potem, grający dostał 6s,  tenpai 4/5m i przeszedł do betaori.

Aktualna sytuacja na moim Tenhou:

Zdjątko001

Przypominam, że mile widziane są screeny od Was, logi i inne takie. Nikt na Tenhou nie gra? Nikt????

Yakumanów życzę!
Krabman


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s