Krabman pyta, czyli wywiady z Kamieniarzami – odc. 13

Powitanie!

Wracamy do przesłuchiwania kamieniarzy. Po długiej przerwie, prezentuję wywiad z kolejnym polskim graczem – Krzysztofem Sasinowskim!

 1. Jak zacząłeś grać?
  Podczas pierwszego konwentu Miohi we Wrocławiu (Love) kiedy to zawitałem z nudy na całą noc do sali gier japońskich i Jaaqob nauczył mnie grać. Do dzisiaj pamiętam mój pierwszy (nie wygrany układ niestety) -> damaten pinfu, iipeikou bo zapomniałem zgłosić riichi ;D
 2. Co najbardziej lubisz w Mahjongu?
  Trudno mi powiedzieć, co lubię najbardziej w grze, w której lubię wszystko, ale to co sprawia, że ta gra przyciąga mnie bardziej od innych to to, że można w cztery osoby przyjemnie spędzić czas przy grze, która nie wymaga od Ciebie ciągłego skupienia i w której o zwycięstwie nie decydują tylko umiejętności, ale również i szczęście.
 3. Jak często grasz?
  Staram się grać na żywo raz w tygodniu z grupką znajomych z Łodzi, a tak to na Tenhou parę razy w tygodniu (średnio 1-2 tonpuuseny na dzień).
 4. Wolisz grę na żywo czy w sieci?
  Zdecydowanie na żywo. Satysfakcja z mieszania kamieni, gadania z ludźmi i przede wszystkim trzymania karmelków w dłoni jest nie do porównania z klikaniem myszką po ekranie.
 5. Jak szlifujesz umiejętności?
  Kiedyś czytałem teorie, poradniki i oglądałem gry z Houhou roomu. Obecnie, jedyną praktykę jaką stosuję nagminnie to ćwiczenie optymalnego składania rąk w jak najszybszym czasie w 3man na Tenhou. Pomaga to bardzo przy podejmowaniu decyzji na turniejach gdzie czas jest ograniczony.
 6. Ulubiony Yakuman?
  Ryuuiisou, głównie z tego względu, że uwielbiam zielony. Na żywo, dwa razy tenpai na koncie, na Tenhou udało mi się go złożyć w 2013 roku *.*
 7. Jakieś turniejowe sukcesy?
  Patrząc od strony gracza – drugie miejsce na eliminacjach do mistrzostw Europy i prawdopodobnie ostatni złożony Kazoe Yakuman na starych zasadach EMA. Od strony sędziego, to oczywiście sędziowanie na mistrzostwach Europy 🙂
 8. Madzianowe marzenie?
  W sumie 3 rzeczy: wziąć udział w mistrzostwach świata, zagrać w typowym Jansou z zawodowcami i napisać samemu lub wspólnie z kimś książke o Maajanie.
 9. Wskazówka dla początkujących?
  Nieważne czy wygrywasz, czy przegrywasz, czerp z gry przyjemność, a z rozegranych partii wnioski. Gra, która nie daje Ci przyjemności, nie pozwoli Ci osiągnąć w niej żadnych sukcesów.

  Yakumanów życzę!
  Krabman


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s